תיקון משקפיים
תיקון והחלפת מסגרות שבורות
מגוון מסגרות פלסטיק        מסגרות משקפיים מודרניות         מסגרות משקפיים עדינות
תיקוני משקפיים -גלדיס בלאג (ורדה)
איכות ואמינות לאורך השנים זה המוטו שלנו!
Glasses Service Lab

רמת גן, נתן 2 פינת הרא”ה 16   טלפון - 03-6700122 
   

מסגרות למשקפי ראייה

משקפי ראייה

משקפי ראייה אינם רק מוצר חיוני לתפקוד היומיומי, כי אם גם פריט אופנתי בעל השפעה משמעותית על המראה החיצוני. האלמנט האופנתי המשמעותי במשקפיים הינו המסגרת שלהם. כיום מוצעות בשוק מגוון רחב של מסגרות המגיעות בשלל דגמים וחומרים, וניתן לרכשן בחנויות רבות בכל רחבי הארץ. חשוב לציין כי בעת רכישתן והתאמתן של המשקפיים לפנים יש להתחשב במגוון היבטים עיצוביים ואישיים, ולכן כדאי להכיר את החומרים והדגמים השונים ואף להיעזר באנשי מקצוע לבחירה נכונה. כמו כן, במידה ולמסגרת נגרמו נזקים ניתן לפנות למעבדת תיקון משקפיים, האמונה על טיפול במסגרות ושיפורן.

שעות פעילות המעבדה
8:00 עד 16:00
א'-ה'

טלפקס 03-670-0122
פלא' 052-387-2386

כתובת: נתן 2
 פינת הרואה 16
רמת גן
התקשרו היום לתיקונים בכל סוגי המשקפיים

סוגי מסגרות למשקפי ראייה

כאמור, ישנם סוגים רבים של מסגרות למשקפי ראייה אשר שונות זו מזו במראן, והניחנות ביתרונות ובחסרונות אופייניים. על סוגי המסגרות המרכזיים נמנים:

  • חצי מסגרת – אלו הן מסגרות המקיפות את חלקן העליון של העדשות, בעוד החלק התחתון נתמך בחוט פלסטי. מדובר במסגרות נפוצות מאוד, נוחות להרכבה ובעלות מראה אופנתי. מאידך, החוט התומך עשוי לגרום לשחיקתן של העדשות ולכן עדיף בדרך כלל לבחור בחומר עמיד ולא בזכוכית.
  • מלאות - אלו הן מסגרות המקיפות את העדשות באופן שלם, ומורכבות על בליטה שלוטשה בקצותיהן. המסגרות השלמות מגיעות במגוון רחב של דגמים, ונחשבות לחזקות ועמידות בין אם הן עשויות מפלסטיק או ממתכת. מכיוון שהמסגרת תופסת מקום נכבד יחסית במראה הכללי, יש לשים דגש מיוחד על התאמתה למראה הפנים.
  • ברגים – מדובר במסגרות המחוברות אל העדשות על ידי תפס או בורג, והמורכבות מפלסטיק, סיליקון או מתכת. מסגרות הברגים הינן בעלות מראה אלגנטי ואופנתי, קלות לנשיאה ומגיעות בשלל גוונים. יחד עם זאת, השימוש בברגים מחייב שהעדשות יהיו עשויות מחומרים חזקים, ובמקרה של שבירה יש לפנות אל מעבדות ולבצע תיקון משקפיים או תיקון מסגרות משקפיים.

חומרים למסגרות משקפי ראיה

מסגרות למשקפיים עשויות לרוב מחומרים פלסטיים וממתכות, אותם ניתן גם לשלב בחלקיה השונים של מסגרות אחת, ובנוסף לכך קיימים חומרים מעט פחות נפוצים כגון עץ ושנהב. המסגרות העשויות ממתכת מצופות לרוב בחומר המונע אלרגיה או בלכה, ואילו החיבור בין חלקיהן השונים נעשה בעזרת הלחמה בהתאם לסוגי הסגסוגות. על החומרים שמהם מורכבות מסגרות המתכת נמנים טיטניום, ניקל וסגסוגות שונות שלו, אלומיניום, ברונזה ואפילו פלדה. יש לציין כי לכל חומר תכונות שונות מבחינת קשיות, גמישות, השפעות אלרגניות ועלויות. גם מסגרות למשקפיים העשויות מחומרים פלסטיים מורכבות ממגוון חומרים סינטטיים, וביניהם פוליאמיד, אקריליק, גומי סיליקון, צלולוז אצטט וצלולוז ניטרנט. מדובר בחומרים הדומים לפלסטיק במראם ובמקצת תכונותיהם, ומכיוון שלאחר תהליך היציקה מאבד החומר את גמישותו, נהוג לשלב במסגרות אלו חלקי מתכת.

התאמה לפנים

בעת התאמתם של משקפי ראייה לפנים משחקות גם המסגרות עצמן תפקיד מרכזי, ויש להתחשב בסוגיהן השונים ובמאפייני הפנים הספציפיים. לדוגמא, לאנשים בעלי פנים משולשות, כלומר מצח צר יחסית ולסת רחבה, מומלץ לבחור בחצי מסגרת העוטפת את החלק העליון של העדשות. מאידך, למי שיש פנים מעוגלות עדיף לקנות מסגרות המתאימות ברוחבן לרוחב הפנים, או מסגרות בעלות גשר שמחבר בין העדשות ומשווה מראה מאורך לפנים. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע על מנת לרכוש את המסגרת המתאימה והמחמיאה ביותר למראה הפנים.

 
 כתובת רמת גן, נתן ,2 פינת הרואה 16.      טלפקס -  03-6700122 052-387-2386         המעבדה פתוחה 08.00 עד 16.00 ברציפות!
תיקון משקפייםשותפים ברשת | מאמרים
לייבסיטי - בניית אתרים